משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

חתימת נוטריון

רבים המקרים בהם אנו נזקקים לשירותיו של נוטריון, אם לצורך תרגום מסמך, אם לצורך תרגום תעודה, לשם עריכת צוואה בפני רשות או לשם ייצוג משפטי, נוטריונים מעניקים לא מעט שירותים ורובנו נצטרך להסתייע בנוטריון לצורך זה או אחר במהלך חיינו.

משמעות חתימת נוטריון

חתימת נוטריון על מסמך משפטי היא המעניקה למסמך תוקף, גושפנקא או אישור לאמיתותו ולמקוריותו וכן מאשרת את זהותו של החותם ואת כך שחתם עליו מרצונו החופשי. חשיבותה של חתימת נוטריון היא רבה כיוון שמסמכים רבים אינם ניתנים להגשה לרשויות וגופים שונים או להצגה בבית משפט כראיה אלא אם אושרו בידי נוטריון.

בסמכותו של הנוטריון לבצע פעולות רבות הקשורות במסמכים רשמיים ביניהן - לאשר את חתימתו של בעל המסמך - זיהוי אותו אדם שחתם ומגיש את המסמך, להנפיק אישור נאמן למקור - אישור כי העתק מסמך זהה למסמך המקורי, אישור נוטריוני של תרגום - אישור כי מסמך שתורגם הוא תקין וללא כל פגם, וכן סמכויות נוספות הניתנות לו מתוקף החוק.

נוטריון חייב ברישיון נוטריון ואינו יכול לעסוק בתפקיד בלעדיו. רישיון זה מתקבל לאחר פנייה למשרד המשפטים, הגשת בקשה ואישורה של וועדה מיוחדת, נוטריון, אם כן, הוא אדם שהוסמך על פי חוק.

חשוב לציין כי בהתאם לזאת גם שכר טרחת נוטריון הוא קבוע ומוגדר בחוק, כלומר ישנם תעריפים קבועים לפעולות המתבצעות בידי נוטריון ואין באפשרותו לגבות מחיר גבוה או נמוך מזה הקבוע.

אנו במשרד רונן ליבוביץ - עריכת דין ונוטריון נשמח לתת לכם שירות ראוי, מקצועי ואיכותי. ניתן לפנות אלינו ולהיוועץ בנו בכל תחום הנוגע לשירותים הניתנים על ידי נוטריון ולקבל מענה מסודר, תשובות לשאלות והכוונה אישית. נשמח לטפל בצורך שלכם ולספק לכם את מבוקשכם בדרך המהירה והמהימנה האפשרית.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "חתימת נוטריון" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.