משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

החייאת חברה

בעבר, טרם חקיקת חוק החברות, רשם החברות הפעיל סנקציה ביחס לחברות אשר לא שילמו אגרות שנתיות במשך תקופה ארוכה, ולמעשה מחק את החברות מפנקס החברות, דהיינו שינה את סטטוס החברה מחברה "פעילה" לחברה "מחוקה".

על מנת לשנות את סטטוס החברה ולהחזירה לסטטוס של "חברה פעילה" יש להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי אשר בתחום שיפוטו מצויה החברה (כתובתה הרשומה) להחייאת החברה ולביטול מחיקת שמה ממרשמי רשם החברות. את הבקשה יש לתמוך בתצהיר חתום ע"י מבקש ההחייאה (שיכול להיות בעל מניות, דירקטור, נושה של החברה וכל אדם שיש לו ענין בהחייאתה) ומאומת ע"י עורך דין. הבקשה מועברת לתגובתו של רשם החברות, אשר לרוב מתנה את הסכמתו להחייאת החברה בתשלום חוב האגרות ובהגשת דוח שנתי עדכני.

ביצוע החייאת חברה

במקרים מסויימים בהן מדובר בהחייאת חברה לצורך פעולה חד פעמית, כגון החייאת חברה שהנכס היחיד שלה הינו מקרקעין, במטרה להעביר המקרקעין מהחברה לבעל מניותיה או ביצוע רישום של זכויות במקרקעין ע"ש קונה זכויות מהחברה ניתן לבקש אף פטור מתשלום חוב האגרות השנתיות וזאת תוך בחינת הנסיבות של כל מקרה.

לאחר קיום דרישת רשם החברות בהתאם לאמור בתגובתו – ניתן ע"י בית המשפט צו המורה לרשם החברות להשיב את החברה לפנקס החברות ואז משתנה סטטוס החברה מחברה "מחוקה" לחברה "פעילה".

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "החייאת חברה" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.