משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

הקצאת מניות

לעיתים בעלי מניות בחברה מעוניינים להכניס משקיע לחברה.
אחת הדרכים הינה להכניס משקיע כנגד העברת מניות מבעלי מניות קיימים למשקיע החדש תמורת השקעתו. בחברה פעילה בעלת הכנסות העברת מניות בתמורה הינה אירוע המחוייב בתשלום מס.

דרך נוספת להכנסת משקיע הינה באמצעות הקצאת מניות מתוך ההון הרשום של החברה למשקיע החדש. דהיינו במקום להעביר מניות שהונפקו לבעל מניות קיים, מחליטה החברה להקצות מניות מתוך ההון הרשום של החברה למשקיע אשר יהפוך לאחר ההקצאה לבעל מניות בחברה, או להקצות מניות נוספות לבעלי מניות קיימים.

ביצוע הקצאת מניות

לצורך ביצוע ההקצאה יש לכנס אסיפה (כללית של בעלי מניות או של דירקטוריון החברה בהתאם לסמכויות הקבועות בתקנון החברה ובממסמכי היסוד של החברה) ולקבל החלטה בדבר הקצאת המניות, תוך עריכת פרוטוקול הקצאת מניות מאומת כנדרש.

יש לדווח לרשם החברות בטופס דיווח המיועד לשם כך על הקצאת המניות, תוך פרטים בדבר בין היתר זהות האדם ו/או הגוף לו הוקצו המניות, מספרן, ערכן הנקוב, סוג המניות שהוקצו, כיצד בוצעה ההקצאה (כנגד מזומן, בתמורה אחרת), והאם נפרעו הסכומים בגין ההקצאה.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "הקצאת מניות" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.