משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

זכויות חתימה לחברה

בניגוד לאדם פרטי אשר חתימתו על מסמכים מחייבת אותו, לאחר הקמת חברה ורישום חברה ברשם החברות יש לקבוע את זכויות החתימה בשם החברה. מאחר וחברה בע"מ הינה אישיות משפטית מכח הדין, יש לקבוע מי מוסמך לחייב את החברה בנושאים שונים כמו לדוגמא הסכמים וחוזים עם ספקים, הצעות מחיר ללקוחות החברה, התחייבויות כלפי צדדים שלישיים וכיו"ב.

לצורך כך יש לכנס אסיפה של בעלי מניות ו/או של דירקטוריון החברה כאשר על סדר יומה קביעת זכויות חתימה לחברה. יש לערוך פרוטוקול של האסיפה ולציין את ההחלטות שהתקבלו בנוגע לזכויות חתימה בחברה. על הפרוטוקול לציין שמות הנוכחים באסיפת החברה, ולהיות חתום ע"י יו"ר האסיפה אשר יכול וימונה כיו"ר לצורך האסיפה עצמה.

בחירת זכויות חתימה לחברה

רצוי ומומלץ כי חתימת היו"ר על הפרוטוקול תאומת ע"י עורך דין, אשר יאשר כי האסיפה התכנסה כדין, בהתאם לתקנון החברה, וכי ההחלטות התקבלו בהתאם למסמכי ההתאגדות של החברה, וכי באסיפה נכח הרוב הדרוש לקבלת ההחלטה על פי התקנון. הדבר נחוץ מאחר וצדדים שלישיים המעוניינים להתקשר עם החברה דורשים לא אחת פרוטוקול זכויות חתימה של החברה מאומת כדין ע"י עו"ד.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "זכויות חתימה לחברה" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.