משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

שינוי שם חברה

לעיתים חברה נדרשת מסיבות שיווקיות ו/או סיבות אחרות לשנות את שמה.
לשם שינוי שם החברה יש לכנס אסיפה של בעלי מניות החברה ולערוך פרוטוקול של האסיפה חתום ע"י יו"ר האסיפה ומאומת ע"י עורך דין במסגרתו יצויין כי האסיפה התכנסה לשם שינוי שם החברה וכן כי התקבלה החלטה על שינוי שם החברה.

את הפרוטוקול המקורי והמאומת ע"י עו"ד יש להעביר לרשם החברות לשם בחינתו ובדיקת שם החברה המוצע.

במידה והשם עומד במבחנים הקבועים בחוק (אותם המבחנים בעת רישום חברה חדשה) אזי רשם החברות שולח לחברה תעודה המעידה על שינוי שם החברה – "תעודת שינוי שם".

במידה והקמת חברה חדשה והשם החדש המוצע אינו עומד במבחנים הקבועים בחוק (כמו: קיומו של שם דומה ו/או זהה לשם המוצע, השם המוצע עלול לפגוע ו/או להטעות את הציבור וכיו"ב) – שינוי השם לא יאושר.

ביצוע שינוי שם חברה

לפיכך מוצע כי בפרוטוקול הישיבה יוצגו חלופות לשם המוצע, כך שבמידה והשם המוצע לא יאושר יבחן רשם החברות שמות חלופיים. נכון לשנת 2012 מועד ביצוע שינוי שם חברה ברשם החברות הינו כ- 14 ימי עסקים ממועד מסירת פרוטוקול שינוי שם החברה במשרדי רשם החברות.

חשוב להדגיש כי במקרה של שינוי שם החברה – מספר החברה אינו משתנה ובמידה ומדובר בחברה פרטית ה - ח.פ. של החברה נשאר כפי שהיה בעת רישום החברה.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "שינוי שם חברה" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.