משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

ייפוי כוח לבנק

יפוי כוח נוטריוני הינו יפוי כוח הנחתם בנוכחות נוטריון. על הנוטריון חלה החובה לזהות את האדם החותם על המסמך ולאמת את חתימתו. להלן מספר דוגמאות לסוגי יפוי כוח הדורשים חתימת נוטריון:

יפוי כוח לשם ביצוע עסקת מקרקעין ורישום בטאבו אשר ניתן לצד שלישי שאינו עו"ד - יפוי כוח לביצוע פעולה שכזו מצריך חתימת נוטריון.

יפוי כוח נוטריוני לשם חתימה על עסקה - אדם אשר נמצא בהליכי סגירת עסקה מתקדמים, אך נבצר ממנו להגיע למעמד החתימה בשל מחלה או נסיעה לחו"ל, יכול להעניק יפוי כוח לאדם אחר עליו הוא סומך, לשם ביצוע הפעולה בשמו. יש לציין כי יפוי הכוח יכול להיות מוגבל אך ורק לשם ביצוע הפעולה הספציפית אותו נתבקש אותו אדם לבצע. לשם כך חשוב להגדיר מראש מה אתם מאפשרים למיופה הכוח לעשות בשמכם, שכן אין יפוי הכוח נותן לאדם או לבנק שליטה מוחלטת.

איך עושים ייפוי כוח לבנק

ישנם מספר מצבים בהם הבנק דורש להציג יפוי כוח נוטריוני, כמו למשל יפוי כוח לבנק עבור ביצוע פעולה ספציפית או עבור ביצוע פעולות בחשבון מסוים. בני זוג המעוניינים לקחת משכנתא, נדרשים על ידי הבנק להחתים יפוי כוח בנוכחות נוטריון. יפוי כוח לבנק לשם לקיחת משכנתא מצריך חתימת נוטריון.

מקרה נוסף בו אתם תתבקשו להציג יפוי כוח לביצוע פעולות בחשבונכם, הוא כאשר תפנו לבית השקעות. על מנת שאותו בית השקעות יהיה מוסמך לפעול בחשבונכם, לשם ביצוע השקעות או פעולות אחרות, יש צורך להציג יפוי כוח של נוטריון. כמו בכל מקרה של יפוי כוח, יש צורך להגיע פיזית על מנת לחתום על המסמך.

לקבלת פרטים נוספים וביצוע פעולות הדורשות התערבות של עורך דין נוטריון ניתן לפנות למשרדנו בכל עת.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "ייפוי כוח לבנק" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.