משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

אימות הצהרה נוטריוני

עורך דין אשר עבר הכשרה נוספת וקיבל את התואר נוטריון, מוסמך לאשר תצהירים והצהרות. אנשים רבים מתבקשים להציג אימות הצהרה נוטריוני על מנת להוכיח אמיתות מסמך, או על מנת להוכיח שהחתומים על מסמך כלשהו מורשים לחתום עליו.

על מנת לקבל אימות הצהרה נוטריוני ואישורים נוטריונים נוספים, על הנוטריון לזהות את האדם העומד מולו באמצעות תעודת זהות או דרכון.

תצהיר נוטריוני

בתי המשפט מעניקים משקל רב להצגת תצהיר נוטריוני. לכן, אחד התפקידים המרכזיים אותו ממלא הנוטריון הוא מתן אסמכתא להסכמים שונים כגון הסכמי ממון, הלוואות לצורך משכנתא וצוואות. הסיבה שבגינה דרוש אישור אמיתות להסכמים מעין אלה נעוצה בקלות היחסית שבה ניתן לזייף צוואה או להכריח אדם כלשהו לחתום על מסמך בניגוד לרצונו.

על פי חוק הנוטריונים במדינת ישראל, מסמך בעל אישור נוטריוני נחתם באמצעות חותמת לחץ ממתכת, המכילה את הכיתוב "נוטריון" בשפות עברית ואנגלית ובערבית או צרפתית.

מי מוסמך לכהן כנוטריון? מהן תקנות נוטריונים?

עד לחקיקת חוק הנוטריונים התשל"ו-1976, ערך החוק הבחנה בין נוטריון ציבורי – עובד מדינה שישב לרוב בבית משפט, לבין נוטריון לצורך מסמכי חוץ – עורך דין בעל ותק.

כיום, עורך דין המעוניין לעבור השתלמות מיוחדת ולהפוך לנוטריון צריך לעמוד בתנאים הבאים:

על הנוטריון להיות אזרח ישראלי, חבר לשכת עורכי הדין, אשר עוסק בעריכת דין מעל עשר שנים. בנוסף, על הנוטריון להיות חף מעבירה שיש עמה קלון ולעבור הכשרה נוספת. באם הוא עומד בתנאים הללו, ביכולתו להגיש בקשה לוועדה מיוחדת המתכנסת אחת לחצי שנה. במידה והוועדה מוצאת את המועמד ראוי לכהן כנוטריון אזי יכול הנוטריון לחתום בספר הנוטריונים ולהתחיל לכהן כנוטריון.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "אימות הצהרה נוטריוני" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.