משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

הסכם מייסדים להקמת חברה

הסכם מייסדים

הסכם מיייסדים נועד להסדיר את היחסים בין שותפים המעוניינים להקים חברה.

את הסכם המייסדים ניתן לערוך הן לפני הקמת החברה והן לאחר הקמתה.

בהסכם המייסדים נהוג בד"כ להסדיר את נושא מטרות החברה, תפקיד הדירקטוריון, קביעת נושאי משרה לחברה, הקצאת/דילול מניות, מכירת מניות וזכות קדימה, חלוקת דיבינד, שמירת סודיות ואי תחרות וכל נושא רלבנטי אחר.

מקובל לקבוע כי הוראות הסכם המייסדים יגברו על כל הוראה סותרת אחרת בתקנון החברה.

אשר לחלוקת התפקידים בחברה - יש לקבוע מהו התפקיד של כל אחד מן השותפים בחברה כגון: מנכ"ל, מנהל שיווק, מנהל כספים וכיו"ב.

כמו כן יש לקבוע בהסכם מנגנון באשר לאופן מינוי הדירקטורים של החברה.

בהסכם המייסדים ניתן אף לקבוע את זכויות החתימה בחברה.

בהסכם המייסדים ניתן ורצוי לקבוע את אופן קבלת ההחלטות בחברה. בעיקרון רוב ההחלטות של החברה מתקבלות בהתאם להחלטת רוב בעלי המניות. קיימות החלטות אשר מקובל לקבלן או לשנותן ברוב מיוחד כגון: שינוי תקנון החברה, מכירת נכסים של החברה, שינוי מטרות החברה, מיזוג.

בהסכם המייסדים רצוי לקבוע ולהסדיר את התחייבות השותפים לשמירת סודיות ולאי תחרות בעסקי החברה במידה והשותפים יפרשו מהחברה.

בהסכם המייסדים נהוג לקבוע הסדרים ולהגביל את העברת המניות. כך ניתן לקבוע זכות סירוב ראשונה לבעלי מניות של החברה ולאפשר להם לרכוש מניות המוצעות ע"י אחד השותפים למכירה לצד שלישי. ניתן אף לקבוע הוראות שונות בנוגע לעבירות המניות לדוגמא להגביל את העברת המניות ומכירתן וכיו"ב.

בהסכם המייסדים ניתן לקבוע הוראות בנוגע למימון ראשוני של פעילות החברה אשר יכול ויושג בדרך של הלוואת בעלים לחברה, או לחלופין הקצאת מניות.

בהסכם המייסדים רצוי אף לקבוע מנגנון לפתרון סכסוכים המונעים את המשך פעילותה. המנגנון לפתרון סכסוכים יכול ויהיה באמצעות אפשרות פניה לבית המשפט, פניה לבורר מוסכם או בורר שיתמנה ע"י גוף מסויים, או באמצעות מכירה בשיטת bmby - הצעה לרכישה או למכירה של החברה ע"י אחד השותפים ו/או קבוצת בעלי מניות מסויימת.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "הסכם מייסדים להקמת חברה" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.