משרד עורכי דין

לייעוץ חייגו: 077-7277983

לייעוץ חייגו: 077-7277983

רוצים שנחזור אליכם? שלחו פרטים כאן:

הודעתך נשלחה!
אנו ניצור איתך קשר בהקדם.

מדריכים משפטיים

מידע משפטי שימושי

מדריכים משפטיים

במדור זה ניתן למצוא מידע משפטי רב ועצות שימושיות בנושאים מגוונים, אולם המידע המפורט להלן הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עורך דין.

לייעוץ משפטי מפורט ומדוקדק בנושא המבוקש או בכל נושא אחר ניתן להתקשר לטלפון 077-7277983 או למלא את טופס הפנייה מימין.

יתרונות ועקרונות בעריכת הסכם ממון

נחיצותו של הסכם ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973 חל על כל הזוגות אשר נישאו לאחר 1.1.1974. החוק מסדיר למעשה את סוגיית הרכוש של בני הזוג וחלוקתו בינהם במקרה של גירושין או פטירה של אחד מבני הזוג. החוק קובע למעשה כי במועד פקיעת הנישואים יבוצע איזון משאבים וכל נכסי בני הזוג יחולקו ביניהם שווה בשווה, אף נכסים הרשומים על שם אחד מבני הזוג בלבד. במידה ולא קיים הסכם ממון בין הצדדים יחולק הרכוש על פי המתווה הקבוע בחוק. הסכם ממון נועד לקבוע חלוקה שונה מזו הקבועה בחוק, ולהוציא נכסים ו/או כספים שנצברו מתחולת הסדר איזון המשאבים, והותרתם אצל אחד הצדדים (לדוגמא: דירה שהתקבלה בירושה או כספי פנסיה, חסכונות וכל רכוש אחר שאחד הצדדים מעוניין לשמר אצלו, ואינו מעוניין כי שוויים יאוזן ויחולק עם בן זוגו בעת פקיעת הנשואים). החוק הוא שקובע את האפשרות לערוך הסכם ממון אשר יאפשר לצדדים לקבוע בעצמם כיצד יחולק הרכוש ביניהם במקרה של פרידה.

בנישואים שניים הרלבנטיות של הסכם הממון גדולה אף יותר, שכן מטבע הדברים בני הזוג מביאים עימם נכסים שנצברו בעבר, כאשר הם מעוניינים לשמר את הזכויות בנכסים אלו בידיהם בלבד.

עקרונות בעריכת הסכם ממון

הסכם ממון ניתן לערוך בכל שלב, הן הסכם ממון טרום נישואים והן הסכם ממון לאחר נישואים.

הסכם הממון צריך להיעשות בכתב, ובאופן ברור וחד משמעי.

הסכם ממון מחייב את אישורו של בית המשפט לענייני משפחה על מנת שיהיה תקף. לאחר עריכתו של הסכם ממון מוגשת בקשה לאישורו. האגרה לאישור הסכם ממון עומדת כיום ע"ס של 462 ש"ח. ההליך הינו מהיר. בית המשפט מזמין את הצדדים לדיון, מוודא כי הבינו את הוראותיו של הסכם הממון, ומאשר את הסכם הממון.

אין לקבוע בהסכם הממון עניינים שאינם רלבנטיים כגון: מזונות ילדים, חינוך וכיו"ב.

הסכם ממון צריך לכלול את המועד בו יחולק הרכוש על פי ההסכם

הסכם ממון צריך לכלול את הנכסים מכל מין וסוג שהוא אשר הצדדים אינם מעוניינים כי יחולקו ביניהם עם פקיעת הנישואים. כל נכס אשר הוצא מהסדר איזון המשאבים על פי חוק, וצויין כנכס/רכוש השייך בלעדית לאחד הצדדים, שוויו לא יאוזן ולא יילקח בחשבון בהסדר איזון המשאבים עם פקיעת הנישואים.

הסכם ממון אינו שולל בהכרח שיתוף בנכסים. נכסים אשר לא צויינו בהסכם כשייכים בלעדית לאחד הצדדים, ואשר לא הוצאו במפורש מתחולת הסדר איזון המשאבים, אזי שוויים יאוזן בין הצדדים עם פקיעת הנישואים ויחולק שווה בשווה בין הצדדים.

יתרונות הסכם ממון

להסכם הממון יתרונות לא מבוטלים ובין היתר:

  • הסדרת העניינים הרכושיים בין הצדדים והגדרת קווים ברורים באשר לחלוקת הרכוש במקרה של פקיעת הנישואים
  • מניעת סחטנות מצד אחד מבני הזוג והעלאת דרישות רכושיות כלפי הצד האחר כתנאי לגירושין
  • הבטחה כי רכוש אשר הובא ע"י צד אחד ללא השתתפות הצד האחר יישאר בידיו של אותו צד שהביאו עם פקיעת הנישואים
  • מניעת חיכוך ומתח בין בני הזוג בכל הנוגע לשאלת הרכוש

לקבלת הצעה לעריכת הסכם ממון ניתן לפנות למשרדנו.

הערה: המידע המפורט לעיל הינו מידע כללי בנושא "יתרונות ועקרונות בעריכת הסכם ממון" ואינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות הרלוונטיים. כמו כן, המידע אינו בא ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי בפני עו"ד. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק/תקנות האמור בחוק/תקנות הוא הקובע. מידע שימושי זה ניתן כשירות לתועלת גולשי האתר וזאת בכפוף לתנאי השימוש באתר.

מבזקים אחרונים

הקמת חברה במסלול מהיר

הקמת חברה במסלול מהיר

רשם החברות פתח מסלול לרישום חברה במסלול מהיר. הקמת החברה במסלול זה מתבצעת במהירות עבור חברת יחיד, דהיינו שבעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד של החברה.

פירוק חברה במסלול מקוצר

פירוק חברה במסלול מקוצר

הליך פירוק חברה מרצון במסלול מקוצר מיועד לחברות יחיד בלבד, שבהן בעל המניות היחיד הוא גם הדירקטור היחיד בחברה.